Līdz 28.II “Klases salidojums 2”

Andreja Ēķa 2019. gada komēdija “Klases salidojums 1” vēstīja par trim gandrīz pusmūža vīriešiem, kuri 25 gadus pēc skolas absolvēšanas saņēmuši ielūgumu doties uz klases salidojumu. Nils ir no dzīves un hemoroīda noguris ģimenes galva, Toms ir mežonīgs rokeris ar kaislīgām pielūdzējām katra koncerta aizkulisēs, Andri tikko pametusi sieva…

“Klases salidojuma” otrā daļa vēsta par filmas pirmajā daļā iepazītajiem trim draugiem – Nilu (Ainārs Ančevskis), Tomu (Juris Kaukulis) un Andri, ko atveido Imants Strads. Viņu dzīve ir brīnišķīga – Toms gatavojas kāzām un ir izdevis jaunu dziesmu albumu, Nils gatavojas maratonam un ir apmierināts ar dzīvi, bet Andris ir tikai viena randiņa attālumā, lai satiktu savu mūža sievieti. Puiši nolemj rīkot Tomam vecpuišu ballīti, uz ko ierodas arī viņu labs draugs Guntars, kura lomā iejuties Gints Grāvelis.  ( Vēl filmā redzēsiet Elzu Gauju, Daigu Gaismiņu, Indru Burkovsku u.c.)

Tomēr viss nebūt neiet tik gludi, kā plānots – Toma albums ir izrādījies neveiksmīgs, Andra randiņš izgāžas un Nils uzzina, ka sieva viņu ir krāpusi. Visam tam pa vidu draugiem ir gan jādodas uz bērēm, gan jāsarīko Toma vecpuišu balle, gan arī jāpaspēj uz Toma kāzām. Personīgās problēmas un ciešais laika nogrieznis ievilks draugus galvu reibinošos piedzīvojumos…

Daži varbūt spriež, ka otrā filma  nebūs tik smieklīga kā pirmā. Der izlasīt sekojošo:
“Klases salidojums”  nebūt nav latviešu izdomāta  tēma.  Sākums bijis Norvēģijā 2011. gadā, tātad tā ir norvēģu ideja, protams latviskotā gaumē. Filma toreiz atnesa Norvēģijai vēl nebijušus kino ieņēmumus (tāpat kā Latvijai). Humora dzirkstelītes pārlēca uz kaimiņiem – Dāniju, kur burtiski pēc pusgada uz ekrāniem iznāca “Klase” dāņu gaumē. Arī šajā valstī tika uzstādīts apmeklējuma rekords.

Panākumu saldās atmiņas lika norvēģiem ķerties pie turpinājuma, rūpīgi apstrādāja scenāriju, lai nebūtu atkārtošanās un lai iecerētā filma dzirkstītu tāpat kā pirmā. To pašu darīja arī dāņi un 2014-2015. gadā abās valstīs iznāca “Klase 2” un atkal kinoteātri bija pārpildīti. Tuvie kaimiņi somi šķita kaut ko nokavējuši un tikai 2015. gadā kērās pie pirmā  “Klases salidojuma” veidošanas, tiesa, pārsaucot to par “Atkalredzēšanās”.  Bet norvēģiem un Dānijai 2015. un 2016. gadā jau bija gatava  filmas trešā daļa. Vācijas kino šo fenomenu sāka realizēt tikai pērn. Bet kā tad mūsu kaimiņi – igauņi?  Pirmā filma bija gatava 1916. gadā, otrā – 1918. gadā , bet trešā – patlaban, kad latvieši  vēl tikai gatavojas savus skatītājus smīdināt ar “Klases salidojumu 2”.

Seansu sākumi:

Līdz 28.II – 18.30

Svētdien, 23.II – 18.00

Attālākajiem skatīt gribētājiem  iesakām vispirms pazvanīt uz kases telefonu un pārliecināties par brīvajām vietām – 28343415.