DVĒSEĻU PUTENIS – līdz 26.XI

FILMA LATVIEŠU TAUTAI

Filma atspoguļo latviešu tautas cīņu par neatkarību un to, ka Latvijas valsts esamība nav pašsaprotama. Mūsu brīvība ir nopelnīta ar pašaizliedzību un visdārgāko ziedojumu – cilvēku dzīvībām. Filma izved cauri vēsturiskajiem notikumiem, padarot tos par personīgo pieredzi. Tā ir stāsts par latviešu saknēm un Latvijas valsts vērtībām. “Dvēseļu putenis” ir mūsu pateicība cilvēkiem, kuru izvēles toreiz ļauj mums dzīvot neatkarīgā valstī šodien. Dzintars Dreibergs, režisors

Plānojas papildus izrādes: 16.11 –  13:30 un 16:00;   18.11 – 12:00; 22.11 – 16.00;  24.11 – 12.00; 26.11 – 18.30

  Kases tel. 28 343 415

Galveno varoni atveido 15 gadus vecais Oto Brantevics. Viņš izvēlēts no 1073 puišiem, un Oto šī būs pirmā nopietnā filmēšanās pieredze. Oto Brantevicu atrada kastinga aģentūra “Casting Bridge’- Oto vislabāk atbilda Aleksandra Grīna romāna varonim – sapņains zēns, bet ar skaidru domāšanu. Oto nāk no Kurzemes puses.

Galvenā varoņa vecākus atveidos Mārtiņš Vilsons un Rēzija Kalniņa, bet brāli – Latvijas Nacionālā teātra jaunais aktieris Raimonds Celms. Vanaga tuvākos draugus un brīvprātīgos strēlniekus spēlēs Gatis Gāga (JRT), Jēkabs Reinis (LKA) un Renārs Zeltiņš (TV seja). Aktrise Ieva Florence (Dailes teātris, LKA) atveidos galvenā varoņa pirmo mīlestību, bet Vilis Daudziņš (JRT) filmā būs komandieris. Filmā spēlēs arī citi jaunie un Latvijā augstu novērtēti aktieri – Ģirts Krūmiņš, Dainis Gaidelis, Sigita Jevgļevska, Ance Kukule, Ivars Krasts, Mārtiņš Liepa.

Vēl vairāk par filmu: https://www.dveseluputenis.lv/lv/ Lai labāk izprastu filmas sižeta virzību, šeit atradīsiet arī vēsturisko notikumu izziņu.