Latvijas kino 2019

Latvijas kino 2019

Režisors Andris Gauja: «Nekas mūs neapturēs»

Andra Gaujas otrā spēlfilma “Nekas mūs neapturēs” ir stāsts par lepniem cilvēkiem, kurus filmā attēlo Andris Keišs, Kristīne Nevarauska, Elza Gauja un Dārta Stepanova. Filmas pirmizrāde – 10.oktobrī.

Keiša atveidotais galvenais varonis Ralfs ir mūzikas producents, kurš sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu, mīļāko un meitu sadzīvot vienā īpašumā. Viņa eksperiments pārvēršas bezkompromisu cīņā katram par savām interesēm.

Elza Gauja

Filmā “Nekas mūs neapturēs” pirmoreiz pēc renovācijas atkal griežas leģendāro Āraišu vējdzirnavu spārni, kas filmas vajadzībām aprīkoti ar LED apgaismojumu kopumā 400 metru garumā.

Pie dzirnavām savulaik uzņemtas daudzas citas nozīmīgas Latvijas filmas – “Purva bridējs” (1966), “Vella kalpi” (1970), “Mērnieku laiki” (1968), “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981) un citas.

=======================================================\\

Dvēseļu putenis

Latviešu lielfilma “Dvēseļu putenis” atspoguļo latviešu tautas cīņu par neatkarību un to, ka Latvijas valsts esamība nav pašsaprotama. Mūsu brīvība ir nopelnīta ar pašaizliedzību un visdārgāko ziedojumu – cilvēku dzīvībām. Filma izved cauri vēsturiskajiem notikumiem, padarot tos par personīgo pieredzi. Tā ir stāsts par latviešu saknēm un Latvijas valsts vērtībām. “Dvēseļu putenis” ir mūsu pateicība cilvēkiem, kuru izvēles toreiz ļauj mums dzīvot neatkarīgā valstī šodien. Dzintars Dreibergs, režisors


Galveno varoni atveido 15 gadus vecais Oto Brantevics. Viņš izvēlēts no 1073 puišiem, un Oto šī būs pirmā nopietnā filmēšanās pieredze. Oto Brantevicu atrada kastinga aģentūra “Casting Bridge’- Oto vislabāk atbilda Aleksandra Grīna romāna varonim – sapņains zēns, bet ar skaidru domāšanu. Oto nāk no Kurzemes puses.

Galvenā varoņa vecākus atveidos Mārtiņš Vilsons un Rēzija Kalniņa, bet brāli – Latvijas Nacionālā teātra jaunais aktieris Raimonds Celms. Vanaga tuvākos draugus un brīvprātīgos strēlniekus spēlēs Gatis Gāga (JRT), Jēkabs Reinis (LKA) un Renārs Zeltiņš (TV seja). Aktrise Ieva Florence (Dailes teātris, LKA) atveidos galvenā varoņa pirmo mīlestību, bet Vilis Daudziņš (JRT) filmā būs komandieris. Filmā spēlēs arī citi jaunie un Latvijā augstu novērtēti aktieri – Ģirts Krūmiņš, Dainis Gaidelis, Sigita Jevgļevska, Ance Kukule, Ivars Krasts, Mārtiņš Liepa.
Filmas pirmizrāde 2019. gada 11. novembrī.


 

 


===============================

“OĻEGS” – pirmizrāde 4.oktobrī

======================================================

Jāņa Joņeva kulta romāna ekranizācija

JELGAVA ,94

1994. gads Jelgavā kļūst leģendārs ar izbēgušajiem cietumniekiem. Pasaulē jaunieši steidz pielūgt mirušo Nirvanas solistu Kurtu Kobeinu. Bet vietējās skolas devītās klases skolnieks Jānis ar biezām brillēm un zubra līmeņa mācību sasniegumiem cenšas būt neviena nepamanīts, lai neviens viņu neaizskartu.
Bet tad vienā dienā Jāņa klasei pievienojas Kristīne. Viņa nezina, ka viņš ir bijis pats neievērojamākais, pats neinteresantākais skolas puisis. Jānis nolemj viņas acīs kļūt par skarbāko metālistu. Viņam ir vajadzīgi īstie draugi, viņam ir vajadzīga īstā mūzika un īstās drēbes. Bet, lai metāls plūstu asins vietā – ir jāspēlē grupā. Un, kad ar to visu nepietiek, Jānis nolemj meklēt jaunus draugus un jaunus ienaidniekus. Bet agrāk vai vēlāk mazā pilsētā viņi visi satiksies un tad Jānim būs jāizvēlas, kurā pusē viņš īsti vēlas nostāties, jo visiem izpatikt var tikai Dolārs.           Jura Podnieka studija.

Pirmizrāde 20.septembrī


========================================================

             Jaungada taksometrs 2

Režisors Māris Martinsons:  “Savā laikā mans draugs teica – turpinājumus taisa tikai veiksmīgām filmām. Un es uzskatu, ka par Jaungada taksometrs var teikt, ka tā ir veiksmīga filma, jo tā atrada savu skatītāju un padarīja  jaunā gada gaidīšanas laiku gaišāku un priecīgāku. Manu vēlēšanos izveidot Jaungada taksometrs II veicināja tas, ka atsaucība bija ne tikai no skatītājiem, bet arī no mūsu komandas aktieriem un arī citiem – gan aktieriem, gan sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kuri, daloties ar savām pozitīvajām emocijām, izteica vēlēšanos un gatavību ar prieku piedalīties filmas turpinājuma tapšanā. Nevēlos teikt, ka Jaungada taksometrs II būs pilnīgs iepriekšējās filmas turpinājums, bet ļoti gribētu, lai  filma pārsteigtu skatītājus ar pilnīgi negaidītiem stāstiem.

Komēdijā “Jaungada taksometrs 2” galvenajās lomās – Lauris Reiniks, Anete Krasovska, Baiba Sipeniece-Gavare, Valters Krauze, Nauris Brikmanis, Andris Bulis, Zane Dombrovska, Anna Lieckalniņa.

=============================================================